EVLER İÇİN AKÜLÜ SİSTEMLER (OFF-GRİD)

Güneş enerjisi ev sistemleri, uzaktaki şebekeden bağımsız evlere aydınlatma ve cihazlar için uygun maliyetli bir enerji kaynağı sağlayan bağımsız fotovoltaik sistemlerdir. Şebekeye bağlı olmayan kırsal alanlarda temel elektrik ihtiyaçlarını karşılayan bir hanenin enerji talebini karşılamak için kullanılabilir.

Bir Güneş Enerjisi Sistemi tipik olarak, güneş pillerinden oluşan bir veya daha fazla PV modülü, gücü dağıtan ve pilleri ve cihazları hasardan koruyan bir şarj kontrolörü ve güneş parlamadığında kullanılmak üzere enerji depolamak için en az bir pil içerir.

Ayrıca bu sistemler, gazyağı, gaz veya kuru pil gibi geleneksel enerji kaynaklarının kullanımını azaltarak veya elektrik üretimi için dizel jeneratörleri değiştirerek sera gazı emisyonlarını önler.

Bir fotovoltaik güç sisteminin kalitesini ve doğru çalışmasını sağlamak ve müşteri memnuniyetini garanti etmek için, sistem bileşenlerinin ve bir bütün olarak sistemin belirli gereksinimleri karşılaması önemlidir. Bir fotovoltaik sistemi kurulmada önce, sistemin boyutunun, güneş ışığı ve güç talebi gibi farklı varsayımlara göre hesaplanması gerekir. Kurulum süreciyle ilgili olarak, solar ev sistemleri, farklı parçalarını nasıl kullanacağını bilen eğitimli bir teknisyen tarafından kurulmalıdır.

 

Tüm Hakları Sakldır.
© ABC SOLAR ENERJİ ELEKTRİK
ÜRETİM SİSTEMLERİ SAN.VE
TİC.LTD.STİ


Adres    : Bahçelievler Mah.Trabzon Bulv.Has-el Sitesi altı  
No:114/C Dulkadiroğlu-Kahramanmaraş

Telefon  : 0-344-225 25 99 / 0-532-765 89 67

Faks       : 0-344-225 25 98

 Mail       : abcsolar.info@gmail.com