ANAHTAR TESLİMİ SANTRAL KURULUMU
 •  Yenilenebilir Enerji Kanunu uyarıca Lisanssız Enerji Santrallerinde üst sınır 1MW kurulu güçtür. Bu itibarla şu anda kurulan santraller 500 kW ve 1MW lık santrallerdir. Anahtar Teslimi Santral Kurulumunun tarifi bütün bürokratik işlemleri de içermektedir.Fiyat konusunda bir anlaşmaya varılması durumunda EPC firması ile müşteri arasında bir sözleşme imzalanmakta ve bu sözleşme tüm detayları içermektedir.Müşteri hiçbir surette bürokratik işlemlerle uğraşmamaktadır.Sözleşmedeki fiyat esas olup bunun haricinde extra bir ödeme kesinlikle sözkonusu değildir.

EVLER İÇİN AKÜLÜ SİSTEMLER (OFF-GRİD)
 • Güneş enerjisi ev sistemleri, uzaktaki şebekeden bağımsız evlere aydınlatma ve cihazlar için uygun maliyetli bir enerji kaynağı sağlayan bağımsız fotovoltaik sistemlerdir. Şebekeye bağlı olmayan kırsal alanlarda temel elektrik ihtiyaçlarını karşılayan bir hanenin enerji talebini karşılamak için kullanılabilir.

  Bir Güneş Enerjisi Sistemi tipik olarak, güneş pillerinden oluşan bir veya daha fazla PV modülü, gücü dağıtan ve pilleri ve cihazları hasardan koruyan bir şarj kontrolörü ve güneş parlamadığında kullanılmak üzere enerji depolamak için en az bir pil içerir.

  Ayrıca bu sistemler, gazyağı, gaz veya kuru pil gibi geleneksel enerji kaynaklarının kullanımını azaltarak veya elektrik üretimi için dizel jeneratörleri değiştirerek sera gazı emisyonlarını önler.

  Bir fotovoltaik güç sisteminin kalitesini ve doğru çalışmasını sağlamak ve müşteri memnuniyetini garanti etmek için, sistem bileşenlerinin ve bir bütün olarak sistemin belirli gereksinimleri karşılaması önemlidir. Bir fotovoltaik sistemi kurulmada önce, sistemin boyutunun, güneş ışığı ve güç talebi gibi farklı varsayımlara göre hesaplanması gerekir. Kurulum süreciyle ilgili olarak, solar ev sistemleri, farklı parçalarını nasıl kullanacağını bilen eğitimli bir teknisyen tarafından kurulmalıdır.

   

EVLER İÇİN ŞEBEKE BAĞ. SİSTEMLER (ON-GRİD)
 • Güneş sistemleri on-grid, off-grid ve hibrid sistemler olarak 3 farklı şekilde sınıflandırılabilir. On-grid güneş enerjisi sistemi, elektrik şebekesine bağlı olduğu bir güneş enerjisi üretim sistemidir. Sistem tarafından üretilen elektrik, çeşitli cihazları çalıştırmak için kullanıldığı yerden şebekeye yönlendirilir. Herhangi bir zamandaki fazla güç şebekeye geri iletilir. Güneş panelleri, güneş ışığını Doğru Akım (DC) olan elektrik enerjisine dönüştürür. Bu akım daha sonra bir invertere gönderilir. Güneş enerjisi invertörü daha sonra DC'yi Alternatif Akıma (AC) dönüştürür, böylece elektrik öğelerine güç sağlar. Bu elektrik daha sonra günlük kullanım için sağlandığı şebekeye yönlendirilir. Şebekeye bağlı evirici, tüm güç olduğundan, haneye beslenen elektriğin miktarını ve voltajını ayrıca düzenler. Üretilenler, çoğunlukla bir evin ihtiyaçlarından çok daha fazlasıdır. Şebekeye verilen enerjiyi ve tüketilen enerjiyi kaydeden cihazlar vardır. Her ayın sonunda, kalan tutar kaydedilir ve tüketiciye bir fatura verilir. Bu 'dönüştürülmüş' güç kaynağı daha sonra evler tarafından ana elektrik dağıtım paneli aracılığıyla kullanılır.


   
TARIMSAL UYGULAMALAR
LİSANSSIZ GES İŞ AKIŞ ŞEMASI
Tüm Hakları Sakldır.
© ABC SOLAR ENERJİ ELEKTRİK
ÜRETİM SİSTEMLERİ SAN.VE
TİC.LTD.STİ


 

Adres     : Bahçelievler Mah.Trabzon Bulv.Has-el Sitesi altı  
No:112/D Dulkadiroğlu-Kahramanmaraş

Telefon   : 0-344-225 25 99 / Faks  : 0-344-225 25 98

 Mail       : abcsolar.sevket@hotmail.com - abcsolar.cosan@hotmail.com